| Anonim1018 a întrebat:

Salutare TPU! Sunt clasa a 8a si maine sustin examenul bilingv. Întrebarea mea este cum decurge acest examen? Am inteles ca are proba orala si scrisa și ca daca nu treci de cea orala te trimit acasa. E adevarat?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E cam tarziu sa intrebi asta acum, nu crezi? Intrebi pentru ca ti-e frica, nu te-ai pregatit sau?

| Frank51 a răspuns:

Sunt în comisiile examenelor, nu te trimite nimeni acasă, dai ambele probe și la final primești rezultatul. Miercuri s-a dat la engleză și eu azi le-am primit pentru introducerea lor în baza de date, peste 90% a fost procentul de promovabilitate. Maine este la franceză.

| Konstantinos99 a răspuns:

Salut! Eu am dat bilingvul la fracenceza. Am avut 3 probe; scris, oral si raspuns la intrebari libere si dintr un text. Probele le susti intr o singura zi, cu o pauza de 15 minute-30 minute. In pauza oferita trebuie sa iti gasesti si sala pentru ca proba scrisa se da intr o sala iar cea orala cu partea de intrebari in alta sala.Nu are cum sa te scoata din sala daca nu ai facut bine la proba scrisa pentru ca: nu are timpul necesar sa o corecteze si media ponderata dintre cele 3 probe trebuie sa iti confere minim nota 6 validata pentru a trece examenul (include si 6). Nu cred ca vei intampina dificulti, concentrezate si cum e de la Dumnezeu asa va fi.Succes maine, stiu emotiile faine care vor urmawinking

| AyEmPee a răspuns:

La examenul bilingv, elevii trebuie sa sustina atat o proba scrisa, cat si o proba orala. In ceea ce priveste proba orala, elevii sunt evaluati in functie de abilitatea lor de a comunica si de a folosi limba engleza in mod corespunzator. Daca elevul nu reuseste sa treaca de proba orala, este posibil ca acesta sa nu mai poata sustine proba scrisa.