| Ionut653 a întrebat:

Salutare tuturor!
Ca un rezumat : Sunt la finalul clasei a VII-a si trec in toamna a VIII-a.In vara doresc sa lucrez mai mult (media la romana:10 si matematica: 9).Imi place matematica si vreau sa intru la un liceu (CN Mihai Eminescu-Bucuresti pe mate-info) insa nu e nevoie doar de dorinta, din pacate.
1).Sunteti de parere ca (nu fac meditatii) ma voi descurca doar cu un meditator la acel liceu? Ar fi bine daca mi-ati da o parere.
2).Dintre culegerile : https://www.librariaonline.ro/......-p10086991
si http://edituraparalela45.ro/......clasa-viii
care este potrivita, luand in considerare ca editurile sunt bune?

3 răspunsuri:
| UzzY475 a răspuns:

Salut!

Acum ești a 8a și te îndrepți spre liceu. Sper că nu te ai răzgândit în privința cu liceul. Eu sunt elev la filo și e super bine. Mi a ieșit media 9 fix fara meditații si nu m-am stresat deloc cu învățatul. Pe mate info la fel de ușor, nu ai nevoie de meditații, dar mie mi se pare nedrept că dacă ai media 8.50 sau 9.99 tot bursa de 100 de lei iei, ceea ce în alte licee nu întâlnești. Te astept.

| Anonimul5848 a răspuns:

Eu am culegerea de la Editura Paralela 45 si este foarte buna. Are un Un memorator ce include cele mai importante notiuni si definitii din programa, 70 de teste dupa modelul celor elaborate de M.E.C.S., care respecta numarul, structura, continutul si gradul de dificultate ale subiectelor din ultimul an si 16 de teste cu baremele de corectare de la examenele de evaluare nationala din ultimii ani.
Culegera are mai multe teme pe care le poti parcurge, fiecare tema avand exercitii de la dificultate mica pana la dificultate ridicata.

Ti-o recomand!

| Ionut653 explică (pentru Anonimul5848):

Multumesc! Profesoara de matematica mi-a recomandat Editura SIGMA, insa cand termin Paralela 45, optez pentru Editura Sigma.
O noapte frumoasa!