| roumanianprice a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu ceva, daca se poate. Am terminat liceul in 2018 la un profil tehnic numit Electronica si Automatizari. Ei bine, la profilul meu faceam biologie doar in a 9-a si a 10-a.
Cand m-am inscris la bac, materia la alegere am pus-o Fizica, la care am luat nota 5. Anul asta vreau sa dau la bio pentru marire de nota, dar am auzit ca nu pot da din biologie de clasa a 11-a si a 12-a, datorita faptului ca eu in liceu am facut doar vegetala si animala.
Intrebarea mea este:
Avand in vedere ca la bac mi se aduc si subiectele de anatomie si cele de vegetala si animala, pana la urma am voie sau nu sa fac subiectul de anatomie?
Multumesc!

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Nu poți da din biologie.