| 2FanMessi2 a întrebat:

Salutări,aș vrea să mă transfer la liceu cu program sportiv Brașov, eu fiind la o profesionala. Am dat probele sportive și în clasa a 8 a și le am luat. Acum sunt clasa a 10-a și am auzit ca trebuie sa mai sau o data probele sportive, și trebuie sa susțin un examen de diferenta. Îmi puteți explica ce este acest examen de diferenta? Și media de admitere se va lua după clasa a 9-a? M ați ajuta foarte mult, dau fundă.

Răspuns Câştigător
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Media ta din ultimul an promovat trebuie să nu fie mai mică decât media ultimului promovat la liceul sportiv.

2 răspunsuri:
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Aici ai răspunsul cel mai bun:
https://www.tpu.ro/......8-a-imi_1/
Detaliile le poți afla doar de la secretariatul liceului sportiv.

| 2FanMessi2 explică (pentru SmaraldAlbastru):

Am mai văzut chestia aia, acum sunt interesat dacă cu media de a 9-a intru sau a 10-a?

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Media ta din ultimul an promovat trebuie să nu fie mai mică decât media ultimului promovat la liceul sportiv.