| Elena97M a întrebat:

Salutari happy Considerati ca este necesar sa ma inscriu la cursul de pedagogie din cadrul facultatii? Aveti idee ce presupune si ce teme se dau? Adevarul este ca nu as vrea sa pierd prea mult timp cu acest curs.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca intentionezi sa devii profesoara, trebuie sa te inscrii neaparat. Daca nu, atunci n-are rost sa-l faci. Cursul dureaza 3 ani, deci vei avea 6 examene a caror medie trebuie sa fie minim 7. Vei avea 4 ore pe saptamana. In primul an, pe semestrul 1 vei avea, daca imi aduc bine aminte, psihologia educatiei, iar in al doilea informatica (TIC). Apoi urmeaza pedagogie, practica, etc. Un curs destul de greu daca ma intrebi pe mine.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ajuta la medie la bursa daca prinzi profesor bun, daca nu e un chin. Cu modulul pedagogic facut la facultate poti tine ore pana la clasa a 10a iar daca il faci si la master poti tine ore pana la clasa a 12a. In rest nu ajuta cu nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este necesar doar daca te gandesti la o cariera in invatamant in rest pierdere de timp