| Doctorfishadi a întrebat:

Salutari!
Facultatile la zi au acelasi cost ca si fara frecventa?
Cineva s-a inscris la un liceu la zi, si plateste 2800 lei pe an.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nu poti face medicina la fara frecventa sa ne intelegemlaughing). Exista facultati pe care nu le poti face: arhitectura fiind un alt exemplu. Odata ce iei examenele si diploma de lcienta, sigur nu conteaza profilul, cata vreme ai invatat calumea. Angajatorul e interesat de CV si de experienta.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Taxele la zi sunt in general cu undeva la 30% mai mari. Depinde insa foarte mult de universitate si specializare, nu exista o regula universala.

| Doctorfishadi explică (pentru TheAce):

Serios?
Eu stiam ca la frecventa redusa sunt mai mari, iar la zi mai mici.Stiu prost?

| TheAce a răspuns (pentru Doctorfishadi):

La ID nu frecventezi cursurile practic, mergi doar la examene, astfel nu beneficiezi de aportul profesorilor, c are costa, logic. Poate ca exista universitati unde e invers, gen Spiru. In mod normal insa nu.

| Doctorfishadi explică (pentru TheAce):

Am inteles, in afara de faptul ca trebuie sa invat singur acasa sa iau examenele (distanta prea mare fata de facultate, lipsa bani si lipsa camin) la fara frecventa, cu ce as mai fi afectat? Adica un medic care termina la fara frecventa si unul la zi, care ar fi diferenta intre ei? Cel la zi este mai avantajat? Sau odata ce iei examenele nu conteaza unde ai fost?

| TheAce a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Nu poti face medicina la fara frecventa sa ne intelegemlaughing). Exista facultati pe care nu le poti face: arhitectura fiind un alt exemplu. Odata ce iei examenele si diploma de lcienta, sigur nu conteaza profilul, cata vreme ai invatat calumea. Angajatorul e interesat de CV si de experienta.