| Dorelel a întrebat:

Salutari, TPU!

Ma intrebam ce se intampla daca ramai corigent (pe vara) in clasa a 8-a? Influenteaza cumva inscrierea la liceu (daca treci), sau se fac toate abia dupa? Se mai poate da examenul de capacitate?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă ti-ai propus să fii corigent pe vară, și dacă cumva treci la toamnă, vei alege doar din locurile RĂMASE disponibile la licee. Știi și tu că la urmă rămâne ce-i mai bun!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate influenta ca nu mai poti intra la liceele bune decat daca vor mai ramane locuri, dar ma indoiesc.

| Anonim99876 a răspuns:

Daca ramai corigent la o singura materie nu are nimic, daca ramai la 3 ramai repetent