| xSkrillex a întrebat:

Salutari! Voi face in scurt timp o excursie la Ierusalim. As vrea sa ma ajutati cu cuvintele necesare ca sa ma pot descurca acolo.(indicatii, cum cer ceva, verbele cele mai uzuale, si altele) Va rog mult sa ma ajutati. Funda+Vot

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Engleza e baza peste tot

| 2BeCristi a răspuns:

Pai daca stii engleza te descurci. Preferabil ar fi sa mergi cu cineva.

| xSkrillex explică:

Dar ce cuvinte din engleza m-ar ajuta. Vreau si eu niste detalii. Niste cuvinte uzuale. Cu care sa ma descurc