| Vasilică_Preda_1969 a întrebat:

Scuzati de intrebare, ce se va alege de noi cu atatia politicieni corupti si avizi dupa putere, caci noi suntem cei ce suferim?

Răspuns Câştigător
| enilor a răspuns:

Simplu...ei se vor bate dupa putere pana la adanci si batraneti iar noi restul adica prostimea cum se mai si zice vom suferi si le vom inghitii lor totul pentru ca suntem un popor de lasi scuze dar dupa parerea mea asta e adevarul

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este trist, vezi şi tu că în parlament şi-au dat mâna toate scursurile, traseiştii politici, hoţii, plagiatorii, chiulangii şi alte persoane " onorabile ".

| irbis a răspuns:

Rezultatul va depinde de ceea ce fac oamenii care sufera. Oamenii probabil ca-si imagineaza ca nu au nici un fel de putere, dar asta e o minciuna. Ei pur si simplu nu stiu ce sa faca.

Exista un set de idei pe internet care prezinta nu doar o modalitate sigura de a indeparta guvernele corupte, dar si ceva ce le-ar putea inlocui, o forma de guvernamant complet noua, diferita de orice a fost pana acum, care asigura ca nu vor mai exista niciodata indivizi cu putere asupra oamenilor, iar asta este garantat. Deasemenea exista si un nou tip de economie care nu are bani, iar o slujba ar putea foarte bine fi un hobby, si mai e.
Gasesti aici, dar in engleza, asa ca daca nu intelegi spune-mi si-ti traduc http://www.facebook.com/......3416481242

Aceste idei pot deveni realitate, iar acest lucru este garantat cu conditia ca oamenii sa actioneze. Oamenii sunt singurii care pot face aceste idei reale, nu depinde de nimeni altcineva, ci de oameni ca tine si ca mine. Eu sunt unul din aceia care ar actiona.

Acum te intreb eu pe tine, ai vrea sa traiesti intr-o lume mai buna, ai actiona in vederea crearii acestei lumi? Ceea ce se va alege de tara depinde de raspunsul tau, si nu glumesc. Sa nu crezi niciodata ca tu esti nesemnificativ. Fiecare individ din lume are puterea de a schimba lumea. Tu esti unul din ei. La fel sunt si eu, dar eu nu sunt in Romania asa ca nu pot decat sa comunic cu cei care sunt daca e ca Romania sa se schimbe. Eu sunt in Suedia si incerc aici sa raspandesc ideile astea.

Am trancanit destul. Pe scurt, se va alege de oameni ceea ce oamenii aleg. Tu ce alegi?

| adrew a răspuns:

De vina e democratia, cel mai mare minus al democratiei este ca orice prost si nemernic imbecil poate ajunge sus la conducere, avem nevoie de un alt sistem de guvernare!

| SamDavid a răspuns:

Trist. mem toti dracu'