| LiviaAndreea19 a întrebat:

Scuzati-ma pentru categorie. Am cateva intrebari:
-scoala la care merg eu este una normala de cartier(scoala nr. 24 bucuresti) si simt ca acolo nu se prea face carte. Simt ca ptofesorii nu ne predau cum ar trebui, ci ne menajeaza si ne dau note pe caiet etc., insa credeti ca m as descurca prost la o scoala mai stricta? Tin sa precizez ca am o memorie foarte buna si am fost mereu premianta (premiul I).
-cum as putea sa i spun mamei ca vreau sa ma mut de la scoala, avand in vedere ca ea isi doreste de mult sa ma mute la liceul Gheorghe Sincai?
-avand in vedere ca sunt clasa a 7-ea, trebuie sa dau examen de admitere?
FUNDA!

3 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

La ce scoala inveti?

| andreyy96 a răspuns:

Nu dai niciun examen pana la sfarsitu` clasei a 8-a.Ii spui adevarul, ca profesorii nu-si dau silinta, nu-ti mai place. Daca spui ca profesorii sunt indolenti fa 2-3 sedinte de meditatii sa-ti vezi nivelul!

| LiviaAndreea19 explică:

Pai am o prietena care in clasa a V a s a mutat la liceul Iulia Hasdeu si a dat un examen, care spune ea, a fost foarte greu, si nu a reusit sa intre.