| RaZzzWaNnn a întrebat:

Se apropie teza la mate. Sunt clasa a9-a Mate-intensiv. Si am nevoie de ajutor. Profu nostru e prost raw, nu explica nimic. Imi puteti da un link care sa ma ajute la rezolvarea de exercitii de genul : 4(m*m)+ 4(1-2m) +3(m-1)=0, K*K!(demonstratie prin inductie matematica). Va rog mult de tot sa ma ajutati. Promit fundita la primul care raspundel cel mai binehappy

Răspuns Câştigător
| Vitalie a răspuns:

Bună.
Nu ştiu câte persoane care chiar se pricep la matematică vei găsi aici, dar îţi propun să intri pe www.matefizica.com , unde te aşteaptă mai mulţi profesori de matematică şi fizică.
Înregistrează-te şi postează problema ta în categoria potrivită şi vei primi în cel mai scurt timp rezolvarea şi răspunsul.
(Ei pun accent pe calitate şi cunoştinţe, aşa că încearcă să scrii cât mai corect şi mai exact conţinutul problemei, cu titlu sugestiv, etc)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite unu www.zuum.ro/pagina.php?id=503 si eu sunt clasa 9 m-am chinuit mult pana l-am gasit

Întrebări recente