| anonim_4396 a întrebat:

Se face matematica grea la stiinte sociale? Exista riscul sa ramai corigent la stiinte sociale daca nu prea stii matematica? Ar fi mai bine sa ma transfer la filo pentru ca se face pana in clasa 10? Dar latina?

2 răspunsuri:
| Quiss a răspuns:

Isuse, nu. E m5 matematica, cea mai varza matematica. Trebuie sa fi chiar batut in cap si redus mintal ca sa fi corigent la stiinte sociale. No offence, dar nu trebuie sa te sperii asa de tare. Sunt doar doua ore pe saptamana, ceea ce e mai mult decat rezonabil. Nici mie nu-mi place mate, chiar deloc, dar n-am problema cu ea. Nu stiu nimic si iau 8 si mi-e suficient laughing.

| lyvyu_7322 a răspuns:

In clasa a 9-a faci la stiinte sociale doar doua ore de matematica pe saptamana in clasa a 10-a ai sa faci doar una, iar in clasele 11-12 numai faciwinking