| anonim_4396 a întrebat:

Se ia in considerare sc din spania in romania?

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Da numai ca trebuie sa dai examene de diferenta la Limba si Literatura Romana din clasele care ai lipsit in tara.Multa bafta.

| csintalan a răspuns:

Da. Se aduce de la unitatea scolara din tara respectiva foaia matricola, se traduce si se legalizeaza, transfer de la scoala unde vine in tara, documentele se depune la Inspectoratul Scolar Judetean care trimite la Bucuresti pentru echivalare.Mai precis la CNRED diplome.

| copilu a răspuns:

Buna din cate stiu eu se ia...va trebui sa dai cateva examene mai bine zis o diferenta si daca ai noroc continui din clasa din care ai ramas, daca nu vei repeta ultimul an .bafta

| copilu a răspuns:

Buna din cate stiu eu se ia...va trebui sa dai cateva examene mai bine zis o diferenta si daca ai noroc continui din clasa din care ai ramas , daca nu vei repeta ultimul an ..bafta