| DariusAndi a întrebat:

Se mai acorda vacanta de paste anul asta la cl. a V-a?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar va fi de doar 1 saptamana, pentru a recupera saptamana pierduta la inceputul anului scolar.Saptamana de dinainte se va desfasura Scoala Altfel. FUNDA?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, se acordă, este chiar vacanța de paști.
http://www.didactic.ro/stiri/structura-anului-scolar-2012-2013
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Da, este vacanţa de primăvară, două săptămâni, începând cu 8 aprilie, până în 21 aprilie.

Răspuns utilizator avertizat
| Sissi_3625 a răspuns:

Da, la toate clasele 2 saptamani parcahappy
Funda?

| had2beU a răspuns:

Se acorda la toate clasele..doar ca vacanta va fi de o saptamana.iar cu "Saptamana altfel" in care se fac diferite activitati sunt 2 happy

| BogdanN154 a răspuns:

Da, Dar va fi de 1 saptamana, nu 2, cum era inainte, pentru ca s-a prelungit vacanta de vara cu o saptamana si au taiat acea saptamana din vacanta de paste!

Salut!