Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Se poate pune semnul egal intre Dumnezeu si Biserica, religie?

Răspuns Câştigător
| jen a răspuns:

Bineinteles ca nu.In ziua de azi Biserica s-a transformat intr-o afacere, iar Dumnezeu e din ce in ce mai inexistent ...ar fi foarte multe de spus la capitolul asta...

7 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Nu,
semnul "mai mare" >

daniela
| daniela a răspuns:

Nu, dupa mine Dumnezeu este ceva divin, acolo sus care mereu ne iubeste iar biserica si mai ales multi dintre preoti nu stiu cum sa faca sa te jegmanesca mai mult... nu te insori daca nu dai, nu te inmormanteaza daca nu scoti, nu te boteaza daca nu contrbui... nu o vorba buna, nu un gand bun etc, etc, etc

| Dl.Inginer a răspuns:

Niciodata

| greg a răspuns:

Dumnezeu e tatal.Biserica e casa Lui si a noastra, unde ne rugam si El e mai aproape.Religia,sunt cartile.

| ilie a răspuns:

NU, NU si iarasi nu.

| lbtc a răspuns:

Nu credinta este focul din... iar religia este altceva ...biserica in sine este considerata casa lui Dzeu pe pamant... dar nu Dzeu insusi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu, Dumnezeu este unul, bisericile și religiile nu se contopesc.
Pa, pa.