| anonim_4396 a întrebat:

Se scade un punct la purtare la 10 absente pe semestru sau pe an?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Se scade un punct pentru 10 absențe pe semestru. Așa prevede regulamentul școlar DAR acum depinde de gradul de severitate al dirigintelui tău. Îmi amintesc că la mine în liceu, dirigintele meu scădea pentru 10 absențe, în timp ce o altă profesoară scădea la clasa ei pentru 15 absențe.

O seară bună!

| TheMisunderstood a răspuns:

Pe semestru, dar depinde de profesor. Unii ingnora acest fapt si nu mai scad din medie.

| anonimaaa01 a răspuns:

Pe semestru, se scade cate un punct la fiecare 10 absente.

| AdrianPe a răspuns:

Pe semestru. Adica pe I semestru daca ai 10 absente vei avea 9 la purtare.