| TudoooriiitaaaxD a întrebat:

Cum este cu absentele? Stiu ca la 10 absente nemotivate se scade nota cu un punct la purtare. Dar...pe semestrul 2 se mai tine cont de absentele de pe primul semestru?

2 răspunsuri:
| Britney13 a răspuns:

In primul rand nu la 10 absente se scade un punct ci la 30 [ nemotivate] si pe semestrul al-2-lea nu se tine cont de cele din primul semestru.

| LeeHyoWook a răspuns:

Well Nu conteaza ce absente ai avut in semestrul 1, adica ma refer semestru 1 e semestru 1 si semestru 2 e semestru 2, nu se tine cont dar, sfatul meu daca vrei sa chiulesti chiuleste maxim de 9 ori, crede-ma nu doar ti se va scadea media la purtare cu un punct dar vei fi nevoit/a sa platesti 50 lei. Daca ti-am fost de folos (Fundita.)