| Ciusca a întrebat:

Sfaturi pentru liceu?

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pantofi model spitz manelist cu toc 13 cm, ciorapi plasa portocalii, fusta mini, inele si pecinguri inclusiv pe buricul gol, o frizura rebela si o privire sictirita la profesori. Iti asiguri loc in istoria scolii.

| oprescudorin11 a răspuns:

E perioada cea mai dificila! Si din cauza varstei, cea mai turbulenta(fiziologic) din viata!
Nu cred ca dupa ani, mi-a ramas vreun prieten din liceu.
Ideea insa apare vis a vis de ce trebuie sa faci in plan profesional( ca sa zicem asa).E perioada cea mai fertila! Mintea este acum ca un BURETE avid de cunostinte! Acum iti poti gandi si urma visele!
Profita de acest timp deosebit, restul sunt prostii trecatoare, o sa-ti neamintesti de personaje!

| Clorox a răspuns:

Don't fu*k it up!

| Felissa13Eden a răspuns:

Sa nu-l lasi sa te schimbe.
Sa inveti la fel de mult ca in generala.
Sa nu-ti pese de parerea celorlalti.
Crede-ma ca notele nu sunt pe merit si chiar e bine sa ramai cu ceva dupa4 ani.
Sa te descoperi pe tine si lucrurile care iti plac.
Fa ce te face fericit si fa-o des.
Zambeste big grin

| Fumiko a răspuns:

Ateapta sa vezi prima data ce colegi si profesori ai, nu te grabi sa vorbesticu ei de toate ca te pot pacali ca sunt de incredere, sa inveti, sa fi respectuasa/respectos cu profesori si elevi, nu te lua la bataie cu alti/altele laughing etc

| garrramone a răspuns:

Incearca sa te integrezi si sa ti faci un grup de prieteni, si sa fii sincera mereu.