| Sunshine123 a întrebat:

Site-uri de unde as putea invata pentru bacalaureatul la romana? Ceva care sa ma ajute?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pune o suta de lei deoparte si cumpara, la recomandarea profesorului de limba romana sau, daca nu e posibil, chiar si dupa ureche, cateva manuale pregatitoare pentru BAC. Cu site-urile iti garantez eu ca nu o sa functioneze.

| Yurisa a răspuns:

Se cheamă cărți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, depinde la ce te referi, la subiecte http://subiecte.edu.ro/2018/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/
sau *comentarii* https://www.youtube.com/......tps?/watch
Bafta si sanatate! ^^

| Elide a răspuns:

La bac la română trebuie sa.ti pui cap la cap fiecare subiect.E foarte simplu la română, fa.ti eseurile la sub 3..La s3 am scris în jur de 5 pagini.

| Yurisa a răspuns (pentru Elide):

Si cat ai luat? thinking

| Elide a răspuns (pentru Yurisa):

| Yurisa a răspuns (pentru Elide):

La romana e simplu sa gresesti. Eu i-as recomanda celui care a pus intrebarea sa exerseze eseurile argumentative, exercitiile deoarece se dau puncte usor si se iau la fel de usor. Cu eseul, nu conteaza cate pagini scrii atat timp cat e corect, clar si de calitate. E bine sa citesti romanele si sa studiezi poeziile

| Rihhana1 a răspuns:

Cumpara niste variante si cu rezolvarile la ultimile pagini si incearca sa rezolvi tu apoi apoi te verifici.
Intra pe Edu si rezolva mai multe variante de acolo. happy

| Basthet a răspuns:

Bună! Citește lecturile recomandate și trece-le prin minte și prin inimă. Dacă nu ai timp, le găsești povestite pe scurt pe blogul Povestiri pe scurt de lecturi școlare. Scrie din capul tău eseuri și comentarii la ceea ce citești. Eventual verifică-te cu un coleg/o colegă care se preocupă de pregătire. Succes!