| xBluO a întrebat:

Sora mea intreaba ce inseamna anturajul, iar eu nu pot sa ii explic, desi stiu ce inseamna. Ii puteti voi explica? laughing Are 7 ani. [ funda pentru cine explica cat sa inteleaga ]

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Arata-i in dexonline.ro, acolo se explica cel mai bine. Numai bine!

5 răspunsuri:
| DexxTer a răspuns:

Toti prietenii ei, cei cu care sta pe afara sau se joaca, cei de la gradinita.

| yonutz1 a răspuns:

Anturajul inseamna persoanele din jurul nostru, persoanele cu care ne intalnim, cu care avem de-a face si nu numai.

| Ataaaat a răspuns:

Anturajul - Oamenii care iti sunt prieteni, sau cu care umblii.

| BonaNote a răspuns:

anturajul = prieteni cu care stai / persoanele cu care stai si obiceiurile lor.

| vlad_9211 a răspuns:

Oamenii, mediul care înconjură pe cineva, tovărășia, compania, societatea în care trăiește cineva.