| Bubulet a întrebat:

Spueti cateva bancuri bune nu siteuri

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Pentru inceput iti voi spune niste intrebari "inteligente", apoi, daca mai ai rabdare sa le citesti pana la sfarsit iti voi spune si niste bancuri.
1. O broasca fara carapace este fara locuinta sau dezbracata?
Raspuns: In primul rand e moarta. Pe urma, depinde de orientarea sexuala...
2. Unde gasesti un caine fara picioare?
Raspuns: Unde l-ai lasat
3. Unde au femeile parul negru si cret?
Raspuns: In Africa
4. Ce intra de 3 ori in Femeie?
Raspuns: Litera E (f E m E i E)
5. O pisica alba se urca in pom. Cum se da jos?
Raspuns: Alba
6. Cum iese un cal alb, care intra in Marea Neagra?
Raspuns: Ud
7. Care este diferenta intre 1000 ursi albi si un urs alb?
Raspuns: 999 ursi albi
8. Ce se afla intre Soare si Pamant?
Raspuns: Şi
9. Ce fac pestii cand sunt multi?
Raspuns: Bancuri
10.Cum se numesc dacii care gandesc?
Raspuns: Gandaci
11.Care este antidotul la Viagra?
Raspuns: Cocolino - o face moale si pufoasa
12.Cum o cheama pe nevasta lui Florin Salam?
Raspuns: Salam Victoria
13.Cum se numesc rudele Papei?
Raspuns: Paparude
14.Cum se numesc nasii Papei?
Raspuns: Papanasi
15.Cum se cheama un caine fara picioare?
Raspuns: Nu se cheama, ca oricum nu vine
16. Un american care traieste in Florida poate fi inmormantat la New York?
Raspuns: Nu, pentru ca traieste
17.Care a fost primul barbat care a spus: "E nevoie de o femeie in casa!"?
Raspuns: Mesterul Manole
18.Care-i diferenta dintre un car si o tigara?
-La car trag doi boi, la tigara numai unul.
19.Cind cer baietii mina fetelor?
Cind s-au saturat de a lor!
20. Care este culmea matematicii?
Sa stai de unu singur si sa te simti in plus...

Un mos de 119 ani si nevasta de 109 merg la tribunal sa divorteze.
Judecatorul:
-Da' de cati ani sunteti casatoriti?
-Apoi, au trecut 80, raspunde mosul.
Judecatorul:
-Si de cati ani nu va mai intelegeti?
- Cam de 50, dom' judecator
Judecatorul:
-Si atunci, ce ati asteptat pana acu'?
-Sa moara copiii ca sa nu sufere, raspunse mosul.

- Dumneata intr-adevar ai 114 ani, mosulica?
- Exact!
- Si ce ai facut de ai ajuns la o varsta asa de inaintata?
- Am avut rabdare!

Bula vine la scoala dupa o zi de absenta.
- Ce s-a intimplat, Bula, de ce n-ai venit ieri?
- Pai stiti... a murit bunicul...
- Aoleu! Cum asa?
- A iesit pe balcon si a cazut balconul cu el.
- Vai, saracul! si asa a murit?
- Nu, a reusit sa se prinda de tocul de la geam, dar pe urma a alunecat si a
cazut iar.
- A, si a murit?
- Nu, a cazut in copacul din curte si de acolo a fost catapultat pe casa,
apoi a alunecat si a tras toata tigla dupa el.
- Si asa a murit?
- Nu, ca s-a prins de burlan. Dar burlanul s-a desprins.
- Si a murit?
- Nu, a reusit sa se balanseze si a intrat in casa prin geamul de la etaj,
apoi a inceput sa se rostogoleasca pe scari.
- Si asa a murit?
- Nu, in cadere a incercat sa se prinda de balustrada, dar balustrada s-a
rupt si el a cazut in gol pina la parter.
- Si asa a murit?
- Nu, dar l-am impuscat noi, ca altfel ne demola toata casa!

Iese Leul nervos din vizuina si se repezi la vulpe:
-... Ia spune draga, cine e regele animalelor?
- Tu, tu, tu esti, maria ta, se lingusi vulpea.
Mai merge si da peste lup:
- Ia zi, gustere, cine e regele animalelor, ca-ti mananc ficatii acu'!
- Doar tu, Maria ta, zice lupul, galben de frica.
Mai merge el ce merge şi într-o poiana elefantul manca linistit niste iarba:
- Ia zi ma, umflatule, cine e regele animalelor, ca-ti scot inima si ti-o arat.
Elefantul il prinde cu trompa de cap, il izbeste de vreo 3 copaci si-l lasa lat in mijlocul drumului, pascand in continuare netulburat. Dupa juma de ora de lesin, Regele se trezi mormaind:
- Frate... daca nu stii, nu stii si gata, nu trebuie sa devii violent acu'…

9 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca
adormisera, un betiv exclama catre procuror:
- Sa ma pupi in fund!
- Afara!
- Nuuu! Aici, sa vada toata lumea!

| TheLoveDoctor a răspuns:

știai ca :

* Autostrada Eisenhower din S. U. A. cere ca din fiecare cinci mile una sa fie dreapta. Aceste sectiuni drepte folosesc pe timp de razboi sau alte urgente.

* Podul Universitatii din Boston (pe Commonwealth Avenue, Boston, Massachusetts) este singurul loc din lume unde un vapor poate trece pe sub un tren care trece pe sub o masina care trece pe sub un avion.

* Pisicile au peste o suta de corzi vocale, pe cand cainii au doar in jur de zece.

* Ochii nostri au intotdeauna aceeasi marime de la nastere, dar nasul si urechile noastre nu se opresc niciodata din crestere.

* David Prowse este actorul din costumul lui Darth Vader din "Razboiul stelelor". El a spus toate replicile lui Vader si nu a stiut ca urma sa fie dublat de vocea lui James Earl Jones pana cand a vazut filmul la cinema.

* Multi hamsteri clipesc doar cu un ochi pe rand.

* In fiecare episod din "Seinfeld" apare un Superman pe undeva.

* Dimensiunile lui Barbie daca ar fi fost vie: 39-23-33.

* Februarie 1865 este singura luna inregistrata in istorie care sa nu fi avut o luna plina.

* Montpelier, Vermont este singura capitala de stat american fara vreun McDonald's.

* Pentagonul din Arlington, Virginia are un numar de toalete dublu decat necesar. Cand a fost construit in anii 1940, statul Virginia inca mai avea legi de segregatie care cereau toalete separate pentru albi si negri.

* Nici un cuvant din limba engleza nu rimeaza cu "month" (luna)

* Croazierul Regina Elizabeta a II-a se misca cu doar sase inci (2, 5 cm) pentru fiecare galon (4, 5 l) de diesel ars.

* Exista cate doua carti de credit pentru fiecare persoana din Statele Unite.

* Isaac Asimov este singurul autor care sa aiba cate o carte in fiecare categorie decimala Dewey.

* Universitatea Columbia este cel mai mare proprietar din New York dupa Biserica Catolica.

* Urina pisicii straluceste la lumina neagra.

* In a doua jumatate a anilor 1980 un calculator IBM nu era considerat suta la suta compatibil decat daca putea rula Simulatorul de Zbor al lui Microsoft.

* Primele masini Ford aveau motoare Dodge.

* Leonardo Da Vinci a inventat foarfeca.

* Sunt necesari circa 2, 3 litri de apa pentru a gati macaroane si cam dublul acestei cantitati pentru a curata cratita.

* In ultimii 4000 de ani nici un animal nou nu a fost domesticit.

* Bebelusii se nasc fara oasele genunchilor care apar abia la varsta de 2-6 ani.

* Cel mai inalt punct din Pennsylvania este mai jos decat cel mai jos punct din Colorado.

* Nucsoara este extrem de otravitoare cand este injectata intravenos.

* Trei monede de 25 de centi, patru de zece si patru penny inseamna 1, 19 $. Dar de asemenea inseamna si cea mai mare cantitate de bani in monede fara a putea da restul la un dolar.

* Cel mai comun nume din lume este Mohamed.

* Michael Jordan castiga mai multi bani anual de la Nike decat toti angajatii Nike din Malaysia la un loc.

* Nici o echipa din Liga Nationala de Fotbal American care joaca pe teren propriu pe un stadion acoperit nu a castigat vreun Superbowl.

* Prima toaleta vazuta la televizor a fost in serialul "Leave It to the Beaver".

* In marele incendiu din anul 1666, jumatate din Londra a fost arsa, insa doar sase oameni au fost raniti.

* Lincoln Logs au fost inventati de fiul lui Frank Lloyd Wright.

* Unul din motivele pentru care marijuana este astazi ilegala este ca in anii 1930 cultivatorii de bumbac au protestat impotriva fermierilor de canepa, ei considerand acest lucru competitie. Din punct de vedere chimic nu creeaza aceeasi dependenta ca nicotina, alcoolul sau cafeina.

* Singurele doua zile din an in S. U. A. in care nu au loc meciuri profesioniste de fotbal american, baseball, baschet sau hochei sunt cele dinaintea si dupa All-Star Gameul Ligii de Baseball.

* O singura persoana din doua miliarde traieste 116 ani sau mai mult.

* Numele Wendy a fost facut special pentru cartea "Peter Pan".

* In Kentucky, 50 la suta din persoanele care se casatoresc pentru prima data sunt adolescenti.

* Servetelele nazale au fost initial facute ca bandaje in Primul Razboi Mondial.

* Einstein nu a putut vorbi fluent pana la varsta de noua ani. Parintii lui credeau ca ar putea fi retardat.

* In Los Angeles exista mai putine persoane decat automobile.

* Circa o treime din americani trag apa la toaleta cat timp sunt inca asezati.

* Este mai posibil sa fii intepat de o albina pe o vreme cu vant decat pe orice alta vreme.

* O persoana rade in medie de circa 15 ori pe zi.

* Cercetarile indica faptul ca tantarii sunt mai mult atrasi de persoanele care tocmai au mancat banane.

| cristianpopa a răspuns:

La aniversarea de 25 de ani de casatorie, sotul isi duce scumpa sotie pe o insula exotica. Aceasta, exaltata, ii spune:
- Dragule, daca la aniversarea de 25 de ani a facut asta, ma intreb oare la 50 de ani, ce vei face?

- Voi veni sa te iau de aici!

| lia.d a răspuns:

Ion si gheorghe vad un arici care se deplasa agale pe strada, nedumerit gheorghe ii spune lui ion,:"ma, asta ori e ceva, ori mere undeva!

| Ioanna2012 a răspuns:

1) Un politist care lucra in tura de noapte opreste o masina si ii cere omului sa se legitimeze, apoi il intreaba unde locuieste.
-Strada Ion Luca Caragiale, sa traiti!
Fara nici o explicatie cetateanul incaseaza cateva bastoane dupa care este dus la sectie. A doua zi politistul isi prezinta raportul in fata superiorului:
-Imaginati-va D-le ca acest cetatean a avut tupeul sa imi spuna ca sta pe strada Ion Luca Caragiale... Dar oare arat eu a prost sa pot sa cred ca sta pe trei strazi odata?
Raspunsul din partea sefului veni pe data:
-Mai boule, tu nu ti-ai dat seama ca sta la intersectie?!

Examen in anul II de facultate.
Profesorul sta cu fata la geam - studentii copiaza pe rupte.
Cand profesorul se intoarce cu fata la studenti, acestia copiaza in continuare.
Cand profesorul bate cu pixul in masa, studentii se prefac ca scriu de zor.
Examen in ultimul an de facultate.
Profesorul sta cu fata la geam - studentii copiaza pe rupte.
Cand profesorul se intoarce cu fata la studenti, acestia continua cu copiatul.
Cand un student din ultimele randuri bate cu pixul in masa, profesorul se intoarce cu fata la geam.

| ionela_1354 a răspuns:

La teatru, unde se joacă o piesă poliţistă, o spectatoare sare în sus, strigînd:
- Unde este ucigaşul?
La care o voce din spatele ei îi dă replica:
- In spatele dumitale, dacă nu te aşezi imediat!

. Moş Nicolae stă în seara de Ajun în faţa lui Bulă. Îi arată cu degetul şi îi spune:
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bulă:
- Tată, moşul ăsta mă ameninţă! Sună avocatul!

In tramvai:
- E cineva fara bilet acolo, in fund?
- Eu, dar mi-l bag imediat!

Sotul ei o conduce la aeroport si ii ureaza "Drum bun!" Sotia ii multumeste si il intreaba ce vrea sa-i aduca. Sotul rade si spune ca vrea o italianca. Femeia a tacut si a plecat. Peste doua saptamani sotul se duce sa o ia de la aeroport si o intreaba cum a fost calatoria. Apoi intreaba ce s-a intamplat cu cadoul lui. Ea il intreaba:"Ce cadou?" "Cel pe care ti l-am cerut! O italianca!" "O, acela.", a raspuns ea. "Am facut tot ce am putut, acum trebuie sa asteptam noua luni sa vedem daca e fata.

| Zuuu a răspuns:

La un bal, se duce unu' la o tipa:
- Papusa, dansezi?
- Da, sigur.
- Pai, atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun.

| dede98 a răspuns:

Bula avea de facut 5 propozitii
se duce la mama lui
-taci ca` iti dau cu tigara-n cap
la taicasu
-goooooooooooll!
la sorsa
-tarzanei in chilotei
la fratesu
-suruburi piulite alea alea...

se duce la scoala
-bula zi si mie o propozitie
-taci ca iti dau cu tigara-n cap
-bula la ce te-ai uitat aseara de ti-au venit ideile astea?
-Gooooooooooooooool!
-Vine directorul:
-bula cine te crezi?
-tarzanei in chilotei
-bula ce ai in creier?
-piulite, suruburi, alea alea