| melena a întrebat:

Spune-mi si mie la profilul stiinte sociale din ce se da teze, cu ce medie se intra sau daca se poate sa imi dati un orar de clasa noua daca aveti. Multumesc.

3 răspunsuri:
| anasiatat a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale, la liceul Gheorghe Lazar. Pot spune ca este un profil lejer, uneori poate deveni stresant, dar spre deosebire de cei de la mate-info, o ducem mai binelaughing. Se da teza la engleza, romana, istorie sau geografie si materia de profil. In clasa a 9 a materia de profil e logica, iar la restul nu stiuhappy

| anasiatat a răspuns:

Iar cu media...depinde e liceu...de exemplu la liceul meu ultima medie a fost 9, 48. In alt liceu a fost 7 si ceva. Depinde.

| anylol3 a răspuns:

Romana,engleza,istorie si logica, din cate stiu eu, eu sunt filologie. In clasa a 9a la stiinte sociale faci 4 ore de romana, 2 de mate, 2 de fizica, una chimie, una muzica, una desen, una sport, 3 ore de engleza, 2 de logica, una de latina, 2 de geogra, 2 de istorie, 2 de TIC, 2 de franceza/germana, una de biologie. Fiind uman, orele sunt asemanatoare cu cele de la filologie, doar ca filologia da teza la latina, pe cand stiintele sociale dau teza la logica.