| danaalexa a întrebat:

Spune-ti-mi domenii in care este folosit calculatorul.si informatii despre folosirea computerului in acel domeniu sau mai bine link. Cel mai complex are funda.

Răspuns Câştigător
| Blue_2910 a răspuns:

In aproape toate domeniile e folosit calculatorul. De exemplu in politie sunt programe care ii ajuta sa identifice amprentele. In destul de multe domenii se folosesc calculatoarele pentru baze de date in care memoreaza date despre anumite produse cu care lucreaza companiile respective, date despre angajati, etc. In strainatate se retin date despre fiecare pacient care trece prin acel spital cu toate rezultatele analizalor. In contabilitate se folosesc calculatoare. Inginerii, arhitectii folosesc calculatoare pentru a proiecta ceva. Scriitori folosesc calculatorul pentru a-si scrie operele. Programatorii folosesc calculatoare pentru a programa. Mas-media foloseste calculatoare pentru a transmite pe internet informatii. Astea sunt foarte putin exemple despre utilizarea calculatoarelor. Poti sa iei fiecare domeniu si sa gasesti cateva utilizari a calculatorului.

2 răspunsuri:
| alecs94 a răspuns:

Mate-info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar unde nu se mai folosesc acum calculatoare?