| Alexandru_8107 a întrebat:

Spuneti-mi ce parere aveti despre pocaiti.Astept parerile voastre, dupa care voi reveni cu niste explicatii.

8 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Ii consider oameni ca oricare altii, atat doar ca au alte principii in privinta religiei decat mine. Nu am o parere proasta decat in momentul in care incearca sa ma convinga ca ei sunt mai buni decat noi, ca ei sunt mai credinciosi decat altii!

| GaByScream a răspuns:

Sunt niste oameni normali dar foarte foarte egoisti laughing

| alinbrd a răspuns:

Ei sunt un grup mai mic de credinciosi care cred tot in Dumnezeu si Isus Hristos, dar care nu sunt de acord cu icoanele.Ei le considera chip cioplit.Preotul lor se numeste "Pastor".Cam atat.

| Diianaa a răspuns:

Pana acum mi se pareau ca oricare altii si ca nu conteaza religia,ca avem acelasi Dumnezeu,dar sunt niste oameni rai,adica nu vreau sa ma exprim gresit,sunt mai zgarciti, mai lacomi, care incearca sa fie mai buni ca tine si ti-ar face orice ca sa reuseasca asta.Nu toti sunt la fel, dar cei diin clasa, scoala mea asa se comporta! straight face

| mada1204 a răspuns:

Intotdeauna vor sa fie mai presus decat noi.(cel putin asa sunt toti cei pe care i-am cunoscut pana acum)ceea ce mi se pare o prostie.nu am nimic cu religia lor...doar cu felul lor de a fiioh go on

| Alexandru_8107 explică (pentru Diianaa):

Diianaa.Aproximativ,cam...cam.

| Diianaa a răspuns (pentru Alexandru_8107):

La ce te-ai referit? happy. scuze, sunt mai adormita astazi yawn...

| EuAlinBaiatul14 a răspuns:

Pocaitii sunt oameni.Acum voi spuneti fiecare parerile voasrte,dar depinde la ce va referiti cand ziceti pocaiti? E ca si cum ai spune crestin si ii incluzi acolo pe toti:penticostali,ortodocsi,catolici, crestini dupa Evanghelie etc.
Si apropo, pocaiti care ''vor sa iti arate ca sunt mai buni decat tine'' aceia nu se mai numesc pocaiti...
Acuma, normal, fiecare cu parerile lui...