| Riyukii a întrebat:

Spuneti-mi cele mai mari altitudini din:Europa, Asia, America, Australia, Africa, Antarctida. Fwnda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta pe ro.wikipedia.org continentele respective si la ele gasesti si altitudinea cea mai mare(muntele cel mai inalt). Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Tu ce faci : ne verifici cunostintele de geografie? Eu cred ca, de fapt, ti-e lene sa pui mana pe carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Europa 4807-mont blank
Asia 8848 everest
america de sud 6962 Aconcagua; america de nord 6 194 m McKinley
australia 2, 228 Kosciuszko
antarctida 1850 Muntele Ross

| Riyukii explică:

Ms.

| Riyukii explică:

@noktambul:nu, nu verific nicio cunostinta, dar tot caut pe net pentru. sora mea si nu gasesc, in cartea ei de geografie nici atata nu scrie.