| Nimeni20192018 a întrebat:

Spuneti-mi niste tari in care merita sa te muți definitiv!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Germania

| gabicoo a răspuns:

Nu știu!
"Ubi bene ibi patria"!
Dar pot să-ți spun o țară din care merită să te muți definitiv: România!

| Plato a răspuns:

Tarile scandinave

| InYourMind a răspuns:

China.

| Katte a răspuns:

Pai depinde de preferintele tale si limba care iti place mai mult, locurile, traditiile si oamenii cum sunt, etc., de exemplu eu ma mut cu familia defiinitiv la toamna in Anglia! :/

| Cduncfujndf a răspuns:

America sau Anglia. Sau Italia, Spania, chiar și Suedia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Cum bre in tarile scandinave? Tocmai acolo unde sexul in afara casatoriei e privit ca o normalitate, rata divorturilor si a copiilor in afara casatoriei e foarte mare, spiridusii cu iz crestin au inceput sa fie priviti ca ciudatenii? Pai ce facusi, nea? Las-o dracului de treaba, stai aici, nu-i strica si pe aia cu principiile tale.laughing
Vezi cum, de fapt pentru o viata mai buna faci pipi pe principiile tale? Numai gura e de tine, stiam asta, dar oricum e funny.laughing

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Sincer nu vad legatura intre raspunsul meu si facutul pe principii, zau. Ma refeream strict la calitatea vietii, nu la religia sau moralitatea oamenilor de acolo. Nici macar nu stiam de statisticile astea ale tale.
Extrapolarea asta a ta e spectaculoasa.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Indiferent la ce te refereai, e inacceptabil sa vrei sa fii undeva unde "principiile" tale morale sunt terfelite, si mai mult, sa-i indemni si pe altii sa mearga intr-un loc unde conform propriei tale perceptii oamenii sunt lipsiti de morala, credinta, etc, lucruri la care afirmi ca tii.
E ca si cand as vrea sa merg eu, sau as indemna alti oameni sa mearga, la pomana pentru ca e mancare gratis. Adica da-o-n puii mei de prostie cu iz religios, daca e mancare moca, hai sa mergem! Nu?
De aia spun, "principiile" tale de fapt trec prin stomac, la fel ca dragostea, intr-o cunoscuta expresie.