| InSoMnIaC a întrebat:

Spuneti-mi va rog cele mai evoluate civilizate dea lungului timpului din toate punctele de vedere (daca se poate si perioada respeciv secolele)daca se poate sub forma unei scurte liste. Ms

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Sumeriana,babiloniana,akkadiana,maya,greaca,romana,azteca,egipteana.sunt o multime.cauta si tu pe net ce si cum a fost cu ele, ca mai mult de atat, eu nu-ti mai spun. rolling on the floor

| adela231723 a răspuns:

Ai vrut sa spui civilizatii?
Una din cele mai evoluate civilizatii este aceea a britanicilor.Acestia sunt primi care obtin democratia, exemplul lor fiind urmat mai apoi de o serie de state europene. Marea Britanie devine cel mai puternic stat dupa revolutia engleza 1639-1651. Apoi ar urma Franta, la fel, dupa revolutia franceza. S.U.A, dupa revolutia americana. In general civilizatiile evoluate sunt cele care au avut democratii pentru ca ele au dezvoltat cel mai mult industria si dezvoltarea societatii. Sper ca ti-am fost de folos.