| BaiatDeScoala a întrebat:

Stie careva care sunt diferentele dintre cartea "Toate panzele sus " si filmul cu acelasi nume?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Da, vezi și imaginile, dar un film nu va reda niciodată, cuvînt cu cuvînt, situație cu situație ca într-o carte.
Sînt foarte multe diferențe, din diferite motive.
Cel mai bun lucru ar fi să citești două - trei cărți ( românești) De ex. „Neamul Șoimăreștilor" și „Dumbrava minunată", ambele de Sadoveanu.; sau „Amintiri din copilărie"). Apoi te duci la adresa „Filme românești din toate timpurile", vezi filmele și faci singur comparația.

| Pitbull305 a răspuns:

In film vezi si imaginile.laughing

| BaiatDeScoala explică (pentru Pitbull305):

Wowww....la asta nici nu m-am gandit..recunosc!