| Vasu27 a întrebat:

Stie cineva cam cat ar costa un traducator sa traduca niste diplome(certificate) in limba germana.
Rog seriozitate, si daca cineva cunoaste pe cineva poate sa ma contacteze in privat.
Mentionez ca diplomele sunt in limba romana.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu umbla dupa cai verzi pe pereti! --- chiar daca gasesti un traducator in Germania diplomele sau certificatele respective nu au nicio valoare fara apostila. Apostilarea documentelor romanesti se face NUMAI in Romania(conform conventiei de la Haga, documentele originale se apostileaza in tara de emitere a documentului.).

P.S Privitor la traducere ai 2 posibilitati : sa faci traducerea in Ro si sa apostilezi si traducerea sau, sa faci in Germ. traducerea originalului apostilat in Ro.( traducerea documentului original si apostilat, in acest caz, nu mai trebuie apostilata ). Vezi mai multe amanunte aici:
http://consilierjuridicgermanoroman.com/......romanesti/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pur si simplu sa cauti pe google dictionar roman-german online

| Vasu27 explică (pentru anonim_4396):

Da eu am intrebat altceva, sa explic mai detaliat, vreau sa traduc niste diplome de bac
si sa fie legalizate si traduse de un traducator autorizat.
As vrea sa stiu cat m-ar costa, am vreo patru sau mai multe...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vasu27):

Din ce oras esti?

| Vasu27 explică (pentru Vasu27):

Si sa fie legalizate diplomele,

| Vasu27 explică:

Wurzburg