| SporeBox a întrebat:

Stie cineva cate saptamani are anul asta scolar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noul an școlar începe luni, 11 septembrie, și se încheie vineri, 22 iunie. Majoritatea elevilor va merge 36 de săptămâni la cursuri în anul școlar 2017-2017, excepție făcând cei care anul acesta termină gimnaziul și liceul, dar și clasele din liceele tehnologice și din învățământul profesional.

Elevii care termină gimnaziul în acest an vor avea 34 de săptămâni de cursuri, iar ultima zi de școală va fi în 8 iunie 2018. Liceeni care anul acesta vor da Bacalaureatul vor avea 32 de săptămâni de cursuri, ultimul clopoțel pentru ei fiind în 25 mai 2018.
Primul semestru din noul an școlar se va încheia în 2 februarie 2018 și va fi cel mai lung din noul an școlar, cu 19 din cele 36 de săptămâni de cursuri.
Semestrul al doilea va avea 17 săptămâni de cursuri, va începe din 12 februarie și se va încheia în 22 iunie 2018.

4 răspunsuri:
| unvecin a răspuns:

33.8 (ca să fim exacți. laughing Fiecare zi contează.)

| Edmonds2342 a răspuns:

Total, 34 săptămâni. Fundă? big grin

| BaiatulTimid16 a răspuns: