| AlxAlexAlx a întrebat:

Stie Cineva ce se face la Constructii instalatii si lucrari publice in clasa a 9 la liceu?

Răspuns Câştigător
| nicole94 a răspuns:

6 module->adica 6 materii in care se vorbeste deapre lemn.gaze,conducte,construirea caselor s.a si la practica (in vara ) tot cam asa dar depinde. poate sa te puna sa vopsesti.sa-l mai ajuti pe profesor prin atelier cu unelte .s.a.sa taie lemne (uneori) si practica se incepe dupa terminarea anului scolar si tine cam 2-3 saptamana e obligatoriu prezenta pentru note. si mai ai desen tehnic ( in timpul anului scolar) adica inveti sa desenezi sa proiectezi case, lucrari la scara.e cam greu. asta e partea nasoala la constructii ca in rest materii ca la restul liceelor.si la inceput clasei a10 o o sa fie clase cu specializare din cls 9 ( mecanica sau constructii si inst publice) numai ca o sa se faca mai multa practica.o sa se axeze pe module foarte mult funda:d?

1 răspuns:
| Grigoraș_Ionuț_1990 a răspuns:

Poți să te faci instalator la profilul ăsta?