| Directioner99 a întrebat:

Stie cineva ce se studiaza la inginerie geologica si daca este greu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

In mare parte se face matematica, chiar daca materiile au nume pompoase, 50-60 % va fi intotdeauna bazate pe mate, deci vei avea mereu ceva de calculat. Pt ca asta inseamna inginerie, matematica. Dar daca ne gandim mai bine, si geologia tot matematica foloseste in mare parte.
Este greu in masura in care nu mergi la cursuri, seminarii, laboratoare, asta pentru ca nu vei putea intelege daca nu frecventezi facultatea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte greu!
ramusir sunt slava domnului, alegi si tu ce-ti place: geologie, geofizica, geodezie, seismlogie samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se studiază geologie. Cum să sapi după petrol prin junglă și pe mări, pe coclauri și prin noroi și mărăcini.
E greu, mai ales pentru prima done. Pentru done secunde e ceva mai ușor.

| christine99 a răspuns:

Daca esti pasionat de istoria pamantului, alcatuirea solul nu ar fi exagerat de greu. Trebuie sa ai niste cunostinte bune de fizica, matematica si chimie.