| anonim_4396 a întrebat:

Termin a 12 A si am o mare dilema. Sunt profil filologie si as vrea sa merg la CEPA sau la geografie( INGINERIE GEOLOGICA). Stie cineva cum este...adica este greu, Stiu ca se face chimie multa si de astea,dar sunt dispus sa munces din greu, deoarece nu vreau sa ma duc la o facultate de profil, gen litere sau altceva. Va rog...pareri? Care e mai buna si care e mai cautata?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele sunt foarte bune, insa se intre usor dar se iese foarte greu. Am colegi de mate-info care au intrat la geografie si toti se vaita ca matematica, fizica si chimia sunt foarte grele si diferite de cele din scoala. trebuia sa te gandesti bine inca din casa a 8 ce vrei sa faci. te inteleg perfect si eu sunt la filologie si regret mult ca nu am dat la mate-info crying, in fine, o sa merg pe specializarea mea! Bafta!

| befreeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca se intra foarte usor... poate prea usor pentru ceea ce scot si mai ales ca acum se cauta. as fi ales inginerie geologica, deoarece am facut un pic de geografie...dar ma mai gandesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
te pot ajuta cu un link care, sper ca te va ajuta : https://www.youtube.com/......tps?/watch
O zi buna.