| Rayyy a întrebat:

Stie cineva cum se poate realiza asa ceva?
http://27.media.tumblr.com/tumblr_leqaesncSE1qeeyabo1_50 0.jpg

Daca aveti o idee cat de mica sau vreun tutorial, as fi foarte recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| Madalichka a răspuns:

Poti cauta origami birds, pe care le faci din hartie colorata de diverse culori si marimi, apoi le lipesti de o crenguta.

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Foarte tare imaginea love struck

pa-pa

| PikaRawrr a răspuns:

Pai iti trebuie o crenguta...sau un bat. apoi iei hartie colorata(mai subtire dar nu exagerat) si cauti pe internet :: origami birds:: in cazul in care nu sti sa faci origami. apoi lipesti pasarile pe crenguta si gata thumbs up daca vrei mai poti adauga sclipici sau chestii d-astea. fundita?

| Sonny a răspuns:

E origami, ai nevoie de hartie speciala pentru asa ceva, si pot aplica cu lipici sau poate cu un fir de ata, pe orice crenguta, parile alea chiar nu-s greu de facut, daca te pui si cauti pe net, pe youtube, o sa gasesti tutoriale pentru asa ceva, alea is basicu de la origami, oricine se apuca de origami, incepe cu bine cunoscuti cocori, fiindca aia vor sa fie pasarile alea.
Ai nevoie de o foarfeca, de niste hartie cat de cat de calitate, colorata, dar sa fie subtirica, fiindca necesita foarte multe indoiri, o crenguta, poate una uscata, ca arate mai bine + un ac si o ata de culoare hartiei sau a crengutei.
Bafta.
Sonny.

| pinkystyleツ a răspuns:

Ceva cu origami sigur...thinking bye!