| MissLaura a întrebat:

Stie cineva daca la inscrierea la liceu trebuie sa mearga si copii sau pot sa mearga doar parintii cu actele? eu nu prea pot sa merg personal sa ma inscriu si ma gandeam daca nu poate doar mama sa mearga... :-ss

Răspuns Câştigător
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Din cate stiu eu,nu este neaparata nevoie, ca elevul sa fie prezent, in momentul in care se inscrie in liceu.De regula,odata ce ai intrat la liceu dorit,se desfasoara doar formalitatile(actele,documentele, etc), ce pot fi date la cunostiinta de parinte.

5 răspunsuri:
| Enzo2011 a răspuns:

Nu trebuie sa mergi si tu neaparat deoarece trebuie sa semnezi eventual poti merge singur fara mama ta dar prezeta ta este obligatorie, nu trebuie sa faci cine stie ce doar sa completezi ofoaie si sa dai o semnatura

| OpreaSimonaAlina a răspuns:

Eu am fost azi si am depus dosarul si eu a treuit sa semnez in "condica" pentru. ca sa se stie ca am predat dosarul...Nu o poti trimite doar pe mama ta pentru ca nu ii va accepta dosarul...Cel putin la mine la liceu asa este. happy

| Bossulet a răspuns:

Nu trebuie sa mergi stai linistit! trebuie confirmarea parintelui (semnatura)ca te vei duce de la anul la liceu!

| yonutz1 a răspuns:

Eu eram in Italia cand m-am inscris, deci nu am fost prezent cand m-a inscris maicamea.

| MaDa_4027 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa te duci, deoarece trebuie sa semnezi