| Pinky826 a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi o compunere, ceva. scurta in franceza?

Răspuns Câştigător
| comansorinutza a răspuns:

Asa este in romana
Este din nou primavara. Natura se trezeste din somnul anotimpurilor reci. Odata cu primavara au iesit la lumina primi ghiocei, apoi au venit si pasarelele care ne incanta cu recitaturile lor frumoase si pline de viata. In timp ce eu admiram pajistea verde plina cu flori diferite si de culori calde, o pasarica se aseaza pe creanga copacului de langa mine. Si incepe a canta lin. Eu entuziasmata de cantecul ei o intreb :
– Cum poti canta atat de frumos?
– Eu asa am cantat mereu si asa voi canta si de acum inainte.imi raspuse ea dupa care isi lua zborul.
primavara e ca o zeita vine cand vrea si pleaca atunci cand trebuie.



iar asa este in franceza

Il est de nouveau le printemps. Nature se réveille saisons froides. Avec le printemps perce-neige sont venus à la lumière donnée, puis les oiseaux sont venus et nous enchanter avec leurs recitaturile belle et pleine de vie. Bien que si-admire la verte prairie remplie de fleurs et des couleurs chaudes, un oiseau est assis sur une branche d`arbre près de moi. Et commence à jouer en douceur. Je suis excité par les chansons cu' ils demandent: - Comment pouvez-vous chanter si bien? - Comment j`ai gagné plus et donc je chante et maintenant en

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat