| biiiabyby a întrebat:

Stiti care e punctajul minim de trecere pentru olimpiada nationala?

Răspuns Câştigător
| CossMii a răspuns:

Buna.La olimpiada nationala judeteana este 100 de puncte(minim) Funda plzz?smug

4 răspunsuri:
| continutfragil a răspuns:

Eu stiu ca la olimpiada nationala trece un singur copil de pe fiecare clasa din fiecare judet... cel care a avut cel mai mare punctaj

| Geo14 a răspuns:

Depinde de olimpiada.Nu exista un punctaj definit dar pot sa-ti spun ca eu am luat anul acesta 9, 05 la cultura civica si m-am calificat si la romana am obtinut 105 punte sin 120 in clasa a 8a si m-am calificat, cred ca pana in 9 adica ce e peste 9 se califica.

| PrincessConsuela a răspuns:

Depinde de olimpiada. Nu exista un punctaj limita. Primul care trece se duce. Sau primii... depinde acum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana se trece cu 110 puncte.
La mate se trece cu 20-24 de puncte(depinde de punctaje).
La stiinte sociale se trece cu 90 de puncte(din 100).
La bio se trece cu 90-95 de puncte.
Si la limbi straine sa trece cu 90-92, 5 puncte.