| Adina822 a întrebat:

Stiti cumva cum este concursul Euclid de matematica? Vreau sa particip dar am nevoie de sfaturi. Am cautat sbiectele de anul trecut dar nu le-am gasit. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| niko200 a răspuns:

Este un concurs de matematica cu 4 subiecte, primele 2 usoare si subiectele 3-4 sunt putin mai dificile. Daca iei macar 90 de puncte la fiecare dintre cele 3 etape te califici la finala si premiile sunt laptop, 700 lei sau 400lei.La cele 3 etape primesti diploma de merit si daca ai luat peste 90 pct. primesti medalie de aur, argint sau bronz.Eu am participat si anul trecut, m-am calificat si in finala si am si o med.de aur si una de bronz...azi am paticipat din nou la prima etapa a anului scolar 2011-2012.