| hauik a întrebat:

Stiti cumva daca anul acesta bac-ul va fi mai greu sau mai usor decat cel de anul trecut la profilul real?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Anul trecut sau acum doi ani mai-mai sa pic de pe scaun cand am vazut subiectele de la bac...frate-parca terminai clasa a 8-a nu liceul. Ce Doamne iarta-ma mai vreti de la bac daca vreti subiecte de clasa 1? Cele de anul trecut si de acum 2 ani au fost extrem de usoare. Pe vremea cand am dat eu bacul la profil real (2002) pai ori invatai ori nu. Acelea subiecte de bac, nu astea din ziua de azi. S-a prostit sistemul nostru de invatamant. Vor si in Romania oameni prosti ca in ameriica si alte tari de genul, unde unii studenti nici sa citeasca nu stiu bine dar sunt la facultate.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Nu avem cum sa stim, dar putem sa banuim.
Pai uite cum a fost mai mereu bacul la real:

1.La romana-niste subiecte de vai de ele (exagerate, ca de obicei)-aproape ca nici nu se tine cont ca esti la real
2.La mate-cred ca mai usor ca ce naiba daca anul trecut a fost o rata "asa de mare " de promovabilitate atunci eu cred ca o sa se dea mai usor. (Doar un pic mai usor, tot in genul subiectelor de anul trecut o sa fie) O sa mai schimbe ei cate ceva.
3.La info-mereu a fost usor aici (mai ales daca esti la profil real si iti place informatica)
4.Chimie/Fizica-Sunt oarecum neutre de obicei subiectele, unele foarte usoare dar unele grele de plangi.