| hauik a întrebat:

Am auzit ca anul acesta bacul o sa fie corectat in alte judete este adevarat si stiti cumva daca va fi mai greu sau mai usor ca acnu' trecut?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este, conform ordinului MECS nr. 4265/2015, care a md. si compl. Ordinul 4430/2014, citez:
"(4) În sesiunile anului 2015, evaluarea iniţială a lucrărilor scrise susţinute de candidaţii la examenul de bacalaureat dintr-un judeţ se realizează în alt judeţ/municipiul Bucureşti, stabilit de Comisia Naţională de Bacalaureat.
  (5) În sesiunile anului 2015, evaluarea iniţială a lucrărilor scrise susţinute de candidaţii la examenul de bacalaureat din Bucureşti se realizează în judeţele stabilite de Comisia Naţională de Bacalaureat."

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, aşa este :(
Vezi detalii în Ordinul M.E.N. nr. 4265/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......ional-2015

Totuşi, probabil că şi subiectele de la BAC vor fi mai UŞOARE - dacă ar fi să ne orientăm după gradul de dificultate al celor de la Sesiunea Specială ( olimpici ) şi a subiectelor de la Evaluarea Naţională...

Toate cele bune!