| MarianaDrocsa1992 a întrebat:

Stiti cumva niste siteuri de carti online? Imi place sa citesc, dar la biblioteca nu este nimeni niicodata, iar anumite carti sunt prea scumpe.Va rog ajutati dezvoltarea culturii generale! Cercul de lectura din care fac parte are acest moto![FUNDAbig grin]

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu stiu daca exista un asemenea site. Eu folosesc biblioteca (desigur foarte limitata) a parintilor si cand mai pun mana pe bani mai cumpar ceva ce ma intereseaza. Nu mi plac cartile din mediul online. Cartile daca nu au ceva material in ele sunt lipsite de substanta.

| CoraPersefone a răspuns:

In primul rand te felicit, pentru ca esti printre putinii care au aceasta pasiune! nu iti trebuie neaparat site-uri de unde sa cumperi carti, deoarece si acolo sunt cartile destul de scumpe.
Eu iti recomand un anticariat! acolo gasesti tot felul de carti, diferiti autori, teme etc.si au preturi rezonabile! Eu am la mine in oras un anticariat deschis, si pot spune ca am vanzare mult mai buna, decat magazinele cu carti noi. Stii vorba aceea "cartea nu se judeca dupa coperta" Intr-adevar la anticariat, cartile nu sunt noi, nu au aspect exterior deosebit, dar continutul e acelasi! Poate gasesti si la tine in oras un anticariat, daca nu, iti pot trimite pe mail o lista cu cartile pe care le am eu, poate iti va placea ceva!

| Plague a răspuns:

Bookblog.ro si scribd.com

| ruadesol a răspuns:

Incearca aici, sigur vei gasi ceva interesant: http://e-reducere.blogspot.com/2012/01/81-de-ebooks-gratuite.html