| CoMyYySiAtat a întrebat:

Stiti filme sau carti de dragoste in care personajele principale sunt diferite si ar fi in potriva ratiunii sa se indragosteasca, dar pana la urma o fac?

Adica asemanatoare cu cartile : Mandrie si prejudecata; Pe aripile vantului; Jane Eyre; toate volumele din seria twilight ( amurg, luna noua,...) sa cu filmele : Hazard of Hearts; Ratiune si Simtire; ecranizarile la cartile de mai sus si mai era unul, "printesa de craciun" sau ceva de genul.

As prefera daca cunoasteti, mai degraba cartile, dar daca stiti si filme, e bine si asa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marile Sperante este o carte de dragoste minunata, la fel ca Pulbere de Stele! Doamna mea de romana le recomanda celor pasionati de carti de dragoste! Le-am citit si sunt minunate! FUNDA?

| byutsaa a răspuns:

Incearca romanele de dragoste de Pavel Corut..stiu eu? Noaptea teilor vrajiti sau Sarutul de fochappy

| SunGoesDown a răspuns:

Eu stiu o trilogie, Ingerul Noptii, Crescendo si Tacere. O sa apara anul asta, cred, si vol. 4. Este vorba despre o fata care la inceput respinge un tip care este opusul tuturor preferintelor ei, dar care pana intr-un final se indragosteste de el. Este foarte interesant. Daca nu vrei sa le cumperi poti cauta pe google pdf-urile. Iti zic eu, care nu-mi place deloc sa citesc, sunt geniale. Autoarea e Becca Fitzpatrick