| annakarenina a întrebat:

Stiti vreo cladire veche in care sa pot sta si in weekend sa invat, in Bucuresti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Biblioteca Centrala Universitara ''Carol I'', sambata de la 8.30 la 16.00, Duminica inchis. Dar foarte misto se invata in salile de lectura deschise spre curtea interioara. Ceri ce carti ai nevoie, si iti aduci si la tine caiete si carti.

5 răspunsuri:
| annakarenina explică:

As dori raspunsuri la intrebarea pusa, nu alte intrebari sau augestii in afara acesteia. Multumesc.

| minrest a răspuns:

Stiu una foarte noua, Biblioteca Nationala. Eu vreau sa fiu la obiect, dar nu prea inteleg ce intrebi. Vrei sa stai intr-o cladire nelocuita in Bucuresti? As vrea ca Bucurestiul sa fie un oras in care sa fi in siguranta in cadiri nelocuita, iar acestea sa nu fie infecte.

| annakarenina explică (pentru minrest):

Merci, dar nu este deschisa in weekend. Prin cladire veche inteleg o astfel de casa, un muzeu care are un loc potrivit...

| minrest a răspuns (pentru annakarenina):

Biblioteca Centrala Universitara ''Carol I'', sambata de la 8.30 la 16.00, Duminica inchis. Dar foarte misto se invata in salile de lectura deschise spre curtea interioara. Ceri ce carti ai nevoie, si iti aduci si la tine caiete si carti.

| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu mergi la o biblioteca. De ce sa fie veche neaparat? Ce e vechi si e in Bucuresti, sta sa-ti pice in cap. laughing

| christall a răspuns:

Cum adica sa stai? Daca vrei sa inveti mergi intr-o facultate, gasesti o sala libera si inveti.