| NimeniNu a întrebat:

Sunt a 8a si dau acusi examenele iar eu inca sunt indecisa cu privire la liceu. Imi doresc un liceu economic, si mi-am ales doua : "Virgil Madgearu" si "Nicolae Kretzulescu". Amandoua au profil economic, am medie pentru amandoua, insa am auzit de la cineva cum ca Madgearu e mai bun, asa ca m-am axat pe acesta. Dupa o perioada de timp (destul de curand) am fost informata ca [virgula] Kretzulescu ar fi mai bun. Acum nu stiu ce sa zic. In brosura nu am gasit detalii, pe internet din nou nu pot gasi detalii, deoarece eu vreau pareri din partea elevilor ce apartin acestor licee, si din partea celor ce doresc sa se inscrie la unul dintre cele doua licee. Doresc si eu sa stiu:
-Ce fel de profesori sunt.
-Ce fel de persoane sunt (sa ma asigure cineva ca nu exista persoane nenorocite...sau nu prea multe).
-Cum se invata?
-Cand incepe clasa a 9a orele. (dimineata sau dupa-amiaza)
Si cam atat. Repet: Vreau detalii despre ambele licee, raspunsuri din partea celor ce sunt elevi la aceste licee si din partea celor ce sunt interesati de acestea.
Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Roxanna98Roxi a răspuns:

Buna. Si eu sunt a8a si am pus ca optiuni mai intai madgearu si apoi kretzulescu. Din cate stiu si eu, la ambele licee se poarta uniforma (de curand am aflat ca la madgearu doar la turism se poarta). Media e putin mai mare la madgearu decat la kretzulescu, profii sunt ok din cate am inteles (nu dau teme in disperare), programul este la clasele a 9 si a 10a dupa amiaza si la a 11a si a 12a dimineata. Singurul dezavantaj pe care l-am observat este ca la madgearu se cam plang unii ca sunt fiţe. Atat stiu. Bafta. :*

3 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

Alege-l pe cel mai aproape de tine, unde locuiesti! Succes!

| Soke_Vlad_1998 a răspuns:

Alegel dupa profil. poate vrei sa mergi pe turism sau gastronomie

| Roxanna98Roxi a răspuns:

Buna. Uite aici fb meu: https://www.facebook.com/roxana.n.vlad ca sa mai vb despre liceu.;)