| Ralu125 a întrebat:

Sunt anul 1, la cu taxa, la facultate. De la anul am toate sansele sa trec la fara taxa. Intrebarea mea este: modulul psihopedagogic costa pentru studentii la studii cu taxa. Daca ma inscriu anul asta, platesc taxa de scolarizare a modulului, si la anul trec la buget, trebuie sa platesc in continuare modulul? E vorba de nivelul 1 si dureaza 3 ani.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Din cate stiu, modulul psihopedagogic este inclus in programa studiilor universitare, indiferent ca esti la buget sau la taxa. Nu se plateste suplimentar. Trebuie doar sa optezi pentru acest modul, care e optional. Acesta se plateste daca nu il faci in cadrul facultatii, ci separat, post universitar sa zicem.

| whatevernvm a răspuns (pentru dannyel86):

Si la mine la facultate cei de la taxa isi platesc modulul, undeva la 300 si ceva de lei din cate stiu. Si in general la toate de la universitate, de altele nu stiu

| dannyel86 a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu te contrazic. E posibil sa fi inteles gresit. Eu nu am facut acest modul, dar cred ca e mai ieftin daca il faci in cadrul facultatii decat in afara acesteia. happy