| Alin80351 a întrebat:

sunt anul 1 de facultate si am mica intrebare.
Am doua restante si trebuie sa le dau in vara. Daca imi iau restantele atunci punctele se pun normal nu? adica daca am 25 de puncte si la restante am 9, o sa am 34 nu? mersi anticipat!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Anul universitar se încheie după sesiunea de restante, deci poți sa ai și 10 restante, dacă le iei in vara nu te afectează cu nimic.

| Alin80351 explică (pentru Bondarel99):

Ma refer la punctele de pe urma restantelor, dupa ce le iau, se adauga la punctele care le am deja nu?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Alin80351):

Pai asta zic, nu te afectează cu nimic dacă iei in vara. Tu iei punctele in momentul in care iei examenul respectiv, indiferent când îl dai.