| 122324354453465 a întrebat:

Sunt aproape cursiv în limba engleza dar am câteva probleme de pronunție. Cum as putea sa rezolv aceasta problema și cum pot scăpa de accent?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cumpara-ti cd-uri cu pronuntia limbii engleze sau carti.Dar cel mai bine e sa asculti cd-uri cu conversatii in engleza a altor oameni.Eu asa fac si pronunt deja mai bine.Gasesti pe piata o gramada de carti cu cd-uri, cd-uri cu pronuntie si tot felul de cursuri.Asculta mult conversatii deci.Succes

| Danzell a răspuns:

Prin exercitiu. Trebuie sa vorbesti mult in engleza si sa asculti mult in engleza.
eu am fost plecat in Danemarca. unde am fost nevoit sa vorbesc in engleza timp de 6 luni.