| Soleron a întrebat:

Am si eu probleme cu limba engleza nu o pot invata nici macar sa citesc sad... ce as putea face sa invat sa o inteleg si sa citesc cursiv macar... Plizz

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Eu iti recomand sa incepi totul de la zero, dar cu un profesor.

| LorennaAlexandra a răspuns:

Daca esti inca elev, vreau sa iti spun cum am facut eu fara profesor sau meditatii, si intr-un fel placut.In scoala generala am avut si eu probleme cu engleza, iar cand am intrat la liceu nu prea stim engleza.Am inceput sa uramaresc filme in engleza cu subtitrare(aceleasi filme de mai multe ori) si ascultam melodii,tot in engleza, pana le puteam fredona cat de cat, apoi cautam traducerea pe net.Nu stiu daca functioneaza la toti, dar la mine a functionat, acum am media 10 la engleza si profesorii ma iau la concursuri.Ce-i dreapt trebuie vointa. Sper sa gasesti si tu o metoda potrivita pentru tine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Translator...Are un buton care te ajuta sa pronunti corect cuvantul. Da-ti silinta! Eu am numai 10 la engleza. Getting you a new lesson, English. Succes!

| Soleron explică:

Multumesc pentru interventii. Sper sa-mi fie de folos

| mariaradulescu a răspuns:

Incearca sa citesti mai mult, fa meditatii, invata mai mult