| Anaaaa13 a întrebat:

Sunt bune eseurile din cartea,,Eseul-varianta rapida" de la editura Art? Si daca nu,ce ar trebui adaugat la ele? Mentionez faptul ca am terminat de mult timp liceul, dar vreau ca acum sa dau bacul

1 răspuns:
| TheWhiteDemons a răspuns:

Sunt bune daca vrei sa inveti incearca sa le conspectezi sa ramana tema titlul simetria incipit-final,conflict,timp, spatiu, viziunea, actiunea, subiectul si pe urma incerci sa povestesti din eseu pe momentele subiectului cap sau acte depinde ce ai.Nu e greu decat sa stii sa o povestesti si formulezi cu cuvintele tale