| Gymy a întrebat:

Sunt clasa a 8a si urmeaza sa ma duc la olimpiada de istorie vreau si eu niste modele de subiecte, cat mai multe daca se poate ( dau fundita)

Răspuns Câştigător
| chetzu a răspuns:

Ai aici o lista de subiecte:

http://www.concursul.info/....../index.php

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pe Google scrii olimpiada de istorie clasa a 8-a si gasesti foarte multe subiecte date la faze locale, pe municipii si faza nationala in anii trecuti.

| ATHOS a răspuns:

Iti recomand sa te consulti cu profesoara de istorie, vei primi astfel raspunsul cel mai competent posibil.
Bafta!

| Psihoyounger a răspuns:

Http://www.olimpiade.ro/ conţine toate subiectele de la toate fazele olimpiadelor. Eu merg pe geografie, şi aceasta este sursa mea. Mult succes la olimpiadă, ai pe 19 februarie faza locală. Judeţeana va fi odată cu cea de la geografie, pe 19 martie iar naţionala la istorie se va desfăşura pe perioada 17-21 aprilie în Iaşi, deci merită! Baftă! :)

Psihoyounger

| aisha01eu a răspuns:

Uite niste link-uri http://www.olimpiade.ro/materiale.php?tip=1&materie=6, mai jos ai pagina urmatoare si anii cand s-au dat. Mult succes. Mai cauta si pe didactic.ro, sectiunea istorie.